تولید محتوا

استودیو در سال ۱۳۹۶  تاسیس شده است.
استدیو مجهز به استودیویی کامل برای تصویربرداری و عکاسی است. استودیو کروماکی، استودیو بلک‌باکس، استودیو وایت‌باکس با تجهیزات کامل نورپردازی و فنی مهیا و پذیرای تمامی تولیدکنندگان فیلم‌های سینمایی، برنامه‌های تلویزیونی، تیزرهای تبلیغاتی و موزیک‌ویدیوهای بزرگ و کوچک است.
همچنین فیلمساز آنطور که از عنوانش بر می‌آید، رشد و ارتقای دانش فیلمسازی و بهبود کیفی تولیدات سینمای کوتاه را در متن فعالیت‌های خویش قرار داده و در این زمینه خدمات پس‌تولید فیلم‌های کوتاه و بلند را در رشته‌های تدوین، اصلاح رنگ، صداگذاری و آهنگسازی ارائه می‌دهد. امید اینکه با همراهی گرانبهای شما هنرمندان عزیز، بتوایم هر روز پربارتر و زیبنده‌تر خدمت‌گزاری کنیم.

فعالیت خودش را آغاز و از همان ابتدا با رسیدن به سبک خاص تصویربرداری و تدوین مخصوص آموزش جایگاه خاصی در بین تولید کنندگان محتوای آموزشی پیدا کرد.  نوع تدوین و تصویر و صدایی که برای ساخت محتوای آموزشی بکار می رود بسیار متفاوت با ساخت کلیپ، تیزر، فیلم کوتاه و هر آنچه که مرتبط با رسانه های ویدیویی می باشد. در این نوع تولید باید حداکثر فوکوس مخاطب را به تدریس استاد و نشان دادن المان های آموزشی مرتبط معطوف کرد، برای رسیدن به این مهم نیاز است گروه سازنده درک درستی از آموزش و انتقال آن به مخاطبان داشته باشند. به همین جهت است که معتقدیم در ساخت محتوای آموزشی نیاز به دو استاد داریم!. استاد اول شخصی است که آموزش مورد نظر را جلوی دوربین با توجه به استعداد و تجربۀ خودش انجام می دهد. و استاد دوم گروه تولید و تدوین می باشند که با دکوپاژ درست و مشخصی سبک آموزش استاد و انتقال مفهوم را جا می اندازند.

خدمات استدیو و تولید محتوای نیکو اندیش

در حال حاضر صنعت آموزش درگیر تغییر و تحول اساسی و بنیادین است. در بین روش های جدید آموزش – آموزش از طریق ویدیو به صورت مجازی از جایگاه ویژه ای بین مخاطبین برخوردار است. به طوری که سالانه 20% افزایش مخاطب نسبت به دوره های حضوری را شامل می شود. ازین رو تکنیک های تولید آموزش مجازی روز به روز با کیفیت تر و تخصصی تر شده است.

5 پیش بینی دربارۀ آیندۀ آموزش در ایران :

1- کوچک شدن فضای اموزشگاه ها
2- یادگیرندگان شما را قضاوت می کنند
3- وب سایت تبدیل به دفتر آموزشگاه می شود
4- گوشی های تلفن همراه و یک دانشگاه آنلاین
5- وبینار جایگزین کلاس های حضوری می شود

کتاب صوتی این روزا بین ناشران رواج پیدا کرده است. این ابتکار در تکنولوژی باعث افزایش سرانۀ مطالعه مردم و افزایش گردش مالی ناشران در کشور شده است. اپلیکیشن هایی مثل نوار و فیدیبوک نمونه ای از استارتاپ ها هستند، که نقش بسزایی در رواج این نوع از محتوا ارائه کرده اند. ازین رو اگر مانند بعضی از مدیران غیرمنعطف تر مرغ شما هم یک پا داشته باشد! و به همان روش های موجود چاپ و نشر عادی اکتفا کنید قطعا ظرف کمتر از 5 سال از صحنۀ رقابت خارج خواهید شد. سرعت زندگی، مشغلۀ کاری و زندگی، ترافیک، هزینه ها، زمان های پرتی که نمی توانید ازش استفاده مفید کنید (مثل ایستادن در مترو، اتوبوس، تاکسی و ..) همه و همه نشان از اهمیت تغییر سیستم نشر و کتاب خوانی می دهند. زمانی که نوکیا امپراتوری تلفن همراه و کداک امپراطوری دوربین های نگاتیو به زمین خوردند هیچ وقت فکرش را نمی کردند با تکروی و بستن چشمشان نسبت به آینده و تکنولوژی  به این سرعت از چشم مشتریانشان بی افتند. به عنوان یک مدیر نیاز به تغییر نگرش تولید محتوا لازمۀ ماندن در این بازار و رشد است.

تولید محتوای کتاب صوتی هم نیاز به تخصص فراوانی دارد از گوینده مناسب و کتاب خوان بگیر تا روش های جذاب کردن کتاب برای مخاطبان مانند ساخت موزیک مناسب و حتی صداگذاری و صداسازی در اصطلاح ما (فضاسازی صوتی)

ازین رو افرادی که سابقۀ بیشتری در زمینه های نمایشنامه خوانی، خواندن نریشن و داستان برای رادیو و  تلویزیون دارند کمک شایانی در کیفیت نهایی می کنند.

گروه هنری فیلمساز  مفتخر است با استفاده از تیم متخصص، با تجربه  و پیشکسوت  در رادیو، سینما و تلویزیون، تمامی مراحل تولید محتوای صوتی شما را بر عهده بگیرد. خدمات ما در این حوزه :

 • تولید نریشن
 • تولید کتاب صوتی
 • تولید و ساخت موزیک
 •  تولید نمایشنامه خوانی صوتی
 •  تولید، تدوین و فضا سازی صوتی

حرف آخر: افراد موفق و پیشرو هایی که دیگران دوست دارند از آنها الگو بگیرند همیشه در بخش پیش بینی ها و آینده حرکت می کنند، اما دیگران تنها می ایستند و افسوس میخورند چرا شما نباید مانند این افراد حرکت کنید؟

همایش، کنفرانس، سمینار، و حتی وبینار مرجعی برای گفتگو های مهم در سطح بالا و تخصصی در زمینه های مختلف علمی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است. ممکن است شخصیتی که در این رویداد شرکت کرده محتوای مهم و مفید برای جامعه و مشتریان شما را فقط یکبار ارائه دهد. برای مثال ممکن است مهمان مهم خارجی داشته باشید که در صنعت و تخصصص شما بسیار پر اهمیت باشد. و فقط یکبار بتوانید از حضور او در جمع رویداد شما بهره ببرید. پس ضبط و نگهداری این نوع از ارائه ها برای تبلیغات و شان سازمان شما اهمیت بسزایی خواهد داشت.

معمولا هر سازمانی این سبک از رویدادها را به شکل های مختلف ضبط و در اختیار دیگران قرار می دهند. ازین رو ما با کسانی سرکار داریم که این همایش ها را ضبط و نگهداری نمی کنند و تا به حال با گروه حرفه ای ضبط و تولید این نوع همایش ها همکاری نکرده اند و صرفا با خروجی که خود پرسنل سالن های همایش در اختیارشان می گذارند اکتفا می کنند.

چند دلیل برای اینکه کارهای ضبط و تدوین برگزاری یک همایش را به خودشان نسپاریم:

 • اکثر سالن های همایش فقط از طریق دوربین های مداربسته برای ضبط تصویر استفاده می کنند!
 • نداشتن مسئول مشخص برای کنترل دوربین ها و نوع تصویر برداری و نکات مهم ارائه.
 • معمولا هر سالن یک یا نهایتا دو نفر را مسئول کنترل اتاق فرمان و دوربین ها می گذارند. این شخص ممکن است در همه زمینۀ ها از جمله صدابرداری و تصویربرداری تخصص نداشته باشد.
 • برگزاری نشست های زیاد و نبود نظارت در ضبط همه تصاویر سالن ها و صداها بدلیل حجم کار
 • نداشتن سیستم نورپردازی و سیستم صوتی مناسب برای ضبط با کیفیت صدا و تصویر رویداد
 • تدوین ضعیف خروجی نهایی بدلیل نداشتن دانش کافی تدوین و دکوپاژ و صرفا تسلط در نرم افزار!
 • امکان ازبین رفتن محتوا بدلیل قطع برق یا سیستم های ضبط مثل دوربین مداربسته یا سیستم صدا!
 • اکثر تجهیزات سالن های همایش بسیار قدیمی است و بسیاری از صداهایی که ضبط می شوند دچار نویز شدید و آزاردهنده هستند و ممکن است بعد از برگزاری نشست ها و رویدادها دیگر قابل استفاده نباشند

اگر شما صاحب یک کسب و کار خویش فرما هستید یا سازمانی هستید که تازه به مزایای برندینگ شخصی و سازمانی پی برده اید اگر شما به محصول و خدماتی که ارائه می کنید ایمان دارید و فکر می کنید توی زمینه تخصصی شما حرفی برای گفتن دارید .  بهترین انتخاب ممکن را کرده اید یکی از بهترین محل های تبلیغات رایگان و کم هزینه جهت برندینگ شخصی و دیده شدن شبکه های اجتماعی است.

در خصوص شبکه های اجتماعی دیگه نیازی به توضیح نیست! چراکه این پدیدۀ جذاب و پرمخاطب ای روزها با زندگی ما گره خورده و هرجایی از دنیا که متصل به شبکه اینترنت باشد روزانه حداقل یکبار اسمی از این شبکه ها می شنویم.

مثل تمام مطالب و بخش های مختلف گروه فیلمساز که نوشته ایم بازهم در این خدمت هم اشاره ای می کنیم به این اصل که  اگر قرار است حرفه ای باشید بهتر از از متخصص ان حوزه کمک بگیرید . همۀ ما زمان کافی برای متخصص شدن در همۀ حوزه های ممکن را نداریم. به همین دلیل با اعتماد کامل می گوییم (اگر کار خوبی ارزش انجام دادن ندارد پس ارزش خوب انجام دادن هم ندارد!)

فرق ساخت ویدیو مارکتینگ شبکه های اجتماعی و ویدیو مارکتینگ  سایر رسانه های تصویری در نوع مخاطب و میزان زمان جذب مخاطب نهفته است. به همین خاطر با تصمیم درست نوع محصول و خدمت شما و حضور در شبکۀ اجتماعی مرتبط بهتر است تکلیف پخش محتوای خود را از قبل مشخص کنید.

برای مثال سازمانی که نوع تولیدات و محصولشان را از طریق عکس می توان به مخاطبان نشان داد بهتر است شبکۀ اجتماعی اینستاگرام را برای اینکار انتخاب کنند و یا سازمانی که بیشتر خدماتشان حول محور ویدئو و فیلم است بهتراست شبکه های اجتماعی مبتنی بر ویدئو را به عنوان شبکۀ اصلی ارائه محصول و خدمت خود انتخاب کنند. مانند (آپارات/ یوتوب و ..)

بعد از انتخاب نوع شبکۀ اجتماعی مورد نظر گروه  هنری فیلمساز در زمینه های زیر می تواند همراه شما باشد.

 • ساخت تیزرهای کوتاه و هدف دار به شکل هفتگی و ماهانه
 • ساخت و تولید کمپین های تبلیغاتی ویدیئویی – از ایده تا اجرا
 • ساخت تیزرهای صنعتی برای نشان دادن در شبکه های اجتماعی مبتنی بر ویدئو